in

Turecká “Křišťálová noc”


“Řecké ženy byly hromadně znásilňovány ve svých domovech i na ulicích. Muži byli lynčováni a vražděni davem. Každý muž na kterého narazili musel prokázat, že je muslim. Jaký byl důkaz – ten, že je obřezán. A tak museli muži na ulicích stahovat kalhoty a ukazovat přirození. Kdo nebyl obřezán, toho zlynčovali a … na místě také nuceně obřezali. Tu noc bylo krvavým nožem násilně islamizováno mnoho mužů.”

V noci z 6. na 7. září 1955 vypukl v tureckém Istanbulu velký pogrom na Řeky. Násilnosti byly organizovány tureckou tajnou službou na příkaz předáků vládní Demokratické strany Turecka a zapojilo se do nich 300.000 Turků v samotném a městě a okolí. Cílem útoku byla řecká menšina v Istanbulu, která zde žila od založení města Byzantion roku 627 př.n.l. a přežila všechny pogromy, které na ni byly v 19. a 20. století podniknuty.

Organizovaný dav skandující hesla: “Nejdřív váš majetek, pak vaše životy” či “Smrt nemuslimům” a “Smrt Evropě” zničil, nebo poškodil více než 4 000 řeckých domů, 110 hotelů, 27 lékáren, 23 škol, 21 továren, 73 řeckých (a dalších křesťanských) kostelů. Počet obětí není znám. Turci připouští něco mezi 6 a 13 mrtvými. Řekové mluví o 30 až 60 mrtvých. Stovky žen a malých chlapců bylo znásilněno. Minimálně jeden řecký kněz byl zaživa upálen. Ačkoliv byl útok zaměřen primárně na Řeky násilí se nevyhnulo ani Arménům a Židům. V době pogromu žilo v 1,6 milionovém městě ještě asi 100.000 Řeků. Většina z nich byla nucena odejít hned po pogromu, poslední v roce 1964, kdy bylo asi 30 000 Řeků v Turecku nuceno opustit své domy, pouze s osobními věcmi vážícími 20 kilogramů a penězi ve výši 20 $. Před odjezdem jim nebylo dovoleno prodávat své domy nebo majetek ani brát peníze ze svých bankovních účtů…

Dnes žije ve městě, které už má 15.500.000 milionu obyvatel a je zcela muslimské, posledních 2500 lidí řecké národnosti, všechno jsou to už staří lidé.

Hodnotit

7 Komentáře
nejlépe hodnocené
nejnovější nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
14 dny

Turci jsou odpad. Vážně bych rád kdyby se časem našel někdo kdo je zredukuje na nezbytné minimum…

mikloss68
12 dny
Odpověď  Karel

neboj se karle…az vstoupi do eu tak se prestehuji,asimiluji a budou z nich nemci,rakusaci atp…v tom turecku uz jich moc nezbyde!!!

Martin V.
14 dny

Turci jsou barbaští pohani a do EU nepatří!

Brüno
14 dny

Tak to jsem ani nevěděl 🤔

TNT
TNT
14 dny

Nebýt evropského zlata které mířilo přes tuto zemi do Asie tak by se tito Otomanští barbaři nikdy nerozvinuli v takto prosperující stát. Pár sultánů s prochcanými kalhoty jen drancovali a upevňovali si moc. 👌

3Dark_Unicorn
13 dny

Zmrdstvo

#JaroslavCrha
13 dny

Náboženství míru….. tak jistěěěěě

Nehoda při střelbě z bazuky

Buchty a kvéry