in

Masakry Arménů *5* Arménská Osvětim – Deir ez-Zor

Nejznámější vyhlazovací tábor na severovýchodě Sýrie se jmenoval Deir ez-Zor. Svoji smrt zde našlo minimálně 200.000 arménských žen a dětí (arménští muži byli vražděni už v rodných městech a vesnicích, do táborů byly transportovány jen bezbranné ženy a děti u kterých se Turci nemuseli obávat odporu).

Deir ez Zor několikrát navštívil tajný agent židovské špionážní sítě Nili – Eitan Belkind:

“Po šesti dnech jsme dorazili do Deir ez-Zoru, v nemocnici nám řekli, že všechny arménské muže zavraždili už v Anatolii a atraktivní ženy a dívky se staly kořistí kurdských a beduínských kmenů. V noci před naším odjezdem jsem slyšeli srdcervoucí ženský nářek. Arménský tábor ležel kilometr od domu, kde jsme bydleli, a pláč zněl celou noc. Na otázku co se děje, nám bylo řečeno, že odebírali matkám jejich děti, aby je poslali do škol. Jenže ráno, když jsme vyrazili na cestu a přejížděli po mostě přes Eufrat tak jsem užasl při pohledu na rudou vodu v řece, plnou krve a bezhlavých dětských těl…”.

“Po třech dnech jsem dorazil do srdce Mezopotámie, kde se rozkládaly dva tábory. Arménský a poblíž něj čerkeský, jehož úkolem byla likvidace Arménů. V čerkeském táboře žili také arabští šejchové, kteří si tu pro sebe vybírali nejhezčí ženy a dívky… Pak jsem viděl něco příšerného. Čerkeští vojáci přikázali Arménům nasbírat keře a bodláčí a navršit velkou pyramidu. Pak svázali všechny Armény, přibližně 5000 lidí, k sobě za ruce, shromáždili v kruhu kolem pyramidy a tu zapálili. Plameny za okamžik šlehaly až k nebi a mísili se nářkem zaživa upalovaných obětí. Uprchl jsem odtud, protože jsem nevydržel tu příšernou podívanou. Nutil jsem svého koně do trysku, co jen mohl, ale i po dvou hodinách zběsilé jízdy ke mně stále doléhaly žalostné výkřiky. Za dva dny jsem se na místo vrátil a spatřil tisíce zuhelnatělých těl.
Odjel jsem až k hoře Sindžár, kde žijí pohanští jezídi. Pod horami, na cestě do Urfy na severu, jsem viděl další vraždění Arménů. Lidé byli v příšerném stavu, zoufalí a šílení. Viděl jsem, jak žena vařila vlastního syna v hrnci, aby měla co jíst…”

Hodnotit

2 Komentáře
nejlépe hodnocené
nejnovější nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Jajaja
29 dny

Tak toto je brutal

Martin V.
28 dny

Zkurvení prašivý Turci…

18+

Reddit je kouzelné místo *26*

Jak vám voní můj parfém?