in

První protiočkovací konspirační teorie

Obrázek z roku 1843 zachycující první protiočkovací konspirační teorii.

Když v květnu 1796 zahájil anglický lékař Edward Jenner první skutečnou vakcinaci v dějinách, sám ještě nevěděl zda – dle svých slov: “…neudělal chybu a nestvořil něco úděsného…” Historie ukázala, že se obával zbytečně. Doktor Jenner použil virus kravských neštovic při očkování proti nebezpečným pravým neštovicím. Tato nemoc zabíjela každoročně miliony lidí na celém světě. Když ji evropští kolonizátoři zavlekli do Ameriky, tak na ni Indiáni umírali jako mouchy (umíralo na ni 90% nakažených Indiánů). Jen v Praze roku 1799 zemřelo na virus pravých neštovic 10 tisíc lidí. Při poslední epidemii roku 1872 zabilo toto vysoce infekční onemocnění v českých zemích na 43 tisíc lidí. Ve dvacátém století na ně zemřelo po celém světě téměř půl miliardy lidí. Tedy oni neumírali na virus neštovic, ale jak je dnes moderní říkat umírali “v souvislosti” s neštovicemi – na otravu krve a oběhové či dechové selhání.

Když se na konci 18. století ukázalo, že doktor Jenner byl se svojí vakcinací úspěšný, vyrojilo se množství konspiračních teorií.

V odborných lékařských časopisech a denním tisku se začaly objevovat hysterické zprávy o nebezpečí očkování. Jedna z nejrozšířenějších tvrdila, že se na očkované lidi přenáší vlastnosti hovězího dobytka: očkované děti bučí, běhají po všech čtyřech a samozřejmě jejich tváře nabývají kravských rysů… Teorie se brzo rozvinula a ženy se pak bály, že jim narostou vemena. Mužům zase rohy… Tato teorie vydržela celé 19. století a i díky ní ještě na začátku 20. století obyvatelé Čech, Moravy a Slezska odmítali nechávat očkovat své děti (ačkoliv České země patřily k prvním, kde se vakcinace praktikovala). V roce 1919 pak Československá republika vydala zákona o povinném očkování).

Mezi méně zjevná rizika očkování proti neštovicím pak údajně patřilo šíření tuberkulózy, šílenství, otrava krve, rakovina a syfilis. Například v roce 1906 vydala fanatická americká feministka a “přírodní” terapeutka Lora C. Little rozsáhlý seznam „Zločinů kravských neštovic“, neboť byla přesvědčena, že vakcinace je cynický podvod, který na ubohé lidstvo vymysleli lékaři, výrobci vakcín a vládní činitelé.

Důvody proč lidé bojovali proti vakcinaci byly různé, od prosté hlouposti až po existenční důvody. Mnoho lékařů a léčitelů totiž žilo z prodeje různých “zaručených a vyzkoušených” léků a léčebných postupů (od přikládání pijavic po propichování vředů stříbrnou jehlou) a všichni tito “odborníci” byli najednou postaveni před fakt, že nemoci je možno zabránit vakcinací a jejich výnosná živnost tak zmizí…

Pravé neštovice byly oficiálně ze světa vymýceny v roce 1980 – díky celosvětovému očkování v jehož čele stál v rámci Světové zdravotnické organizace WHO český epidemiolog prof. MUDr. Karel Raška, DrSc.
Na fotografiích můžete vidět, jak se tato nemoc projevovala.

Hodnotit

3 Komentáře
nejlépe hodnocené
nejnovější nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
#JaroslavCrha
4 měsíci

Ty píčo, tak to čumím, ta příroda dokáže vyrobit úplně cokoliv co zničí člověka. Človek se vyléčí z neštovic, vznikne syfilis, člově+k se vyléčí ze syfilisu, vznikne zas nějaká němoc, člověk na ní najde vakcínu a vznikne aids nebo rakovina….. co bude po rakovině?

DNR
DNR
4 měsíci
Odpověď  #JaroslavCrha

Všechno, cos vyjmenoval tady bylo současně. Akorát v určité době něco ustoupí do pozadí a něco vládne. Máš rád konspirační teorie? Pravé neštovice jsou uchovávány v několika laboratořích na světě. Skvělá biologická zbraň. Očkování funguje jako stoprocentní obrana proti nemoci, která má v neimunní populaci obrovskou (až 90%) smrtnost. Lidé narozeni před rokem 1974 jsou všichni povinně očkováni. Takže ještě dost imunních lidí v populaci. Ale za deset let? Hmm…

legendario
1 měsícem

Čus korona pičus………………..

Rabování jedoucího vlaku v Chicagu

Kompilace idiotů a nešťastníků *84*