in

Potopení brazilské přepravní lodi Stella Banner

Stellar Banner mířící z Brazílie do Číny přepravující cca 300 000 tun železné rudy a několik tisíc metrů krychlových oleje, byla po dlouhých třech měsících potopena na dno Atlantiku.

Loď patřící jihokorejské námořní dopravní společností Pollaris Shipping, která loď pronajala brazilskému těžařskému gigantovi Vale, uvízla koncem února na písčitém břehu 100 kilometrů od brazilského pobřeží.

Bylo zjištěno že loď utrpěla poškození trupu zřejmě v nakládacím terminálu Vale v brazilském Maranhão. 

Záchranářům se povedlo z lodi odstranit přes 145 000t železné rudy a 3900m3 oleje. Jelikož se ale “nenašel” způsob, jak loď dopravit v bezpečí do nejbližšího přístavu, po dlouhých 3 měsících byla loď přemístěna o 11 kilometrů dál do větší hloubky, kde ji záchranáři následně nechali potopit.

Loď se nyní podrobí strukturální kontrole na kterou budou dohlížet potápěči a dálkově řízená podmořská plavidla. Na místě je také hlídková loď, která bude sledovat možné úniky oleje.

Hodnotit

1 Komentář
nejlépe hodnocené
nejnovější nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
#JaroslavCrha
3 měsíci

To jsou prostě kokoti, to tam nemohli poslat potápěče co by díru nějak zalepili, vodu odčerpat a dotáhnout to někam do doků? Víš kolik železa taková leď obsahuje? Kolik váží? Včetně všech těch pičovin? Člověk línej vyjebanej to radši pošle na dno. Jako Nechápu, tak lo´d uvízne oni ju vyprostí aby ju o 11km dál potopili? To prostě nepochopíš, to je demence jak blázen. Tak když je vyproštěná tak ji někam dovezu kde ji člověk normálně rozeberere a recykluje. Ale tohlencto, chudák ryby. Však co moře to spraví…. že ano, do moře nasypeme všechno. Ale až chcípne poslední řasa a přestane se tvořit kyslík, tak bude pozdě na to ptát se co všechno ještě příroda zvládne.

Marný pokus o zatčení

Krátký vtipný fight