in

Lidská monstra *1*

John Wayne Gacy

Americký sexuální sériový vrah, který usmrtil nejméně 33 mladých mužů. Své oběti lákal na alkohol a drogy. Když uspěl, získával převahu tím, čemu říkal „trik s pouty“. Bylo to prosté – předváděl, jak šikovně umí uniknout ze zacvaknutých pout, a když si to jiní chtěli vyzkoušet po něm, jednoduše už v želízkách zůstali, vydáni jemu napospas. Následně přivazoval své oběti k jakémusi mučícímu stolu, kde je nakonec uškrtil nebo zardousil. Jejich ostatky pak ve většině případů zakopal ve sklepě svého domu.

John Wayne Michael Gacy se narodil 17. března 1942.V dětství byl poměrně otylý a nebyl sportovní typ. Miloval své sestry a matku, zato měl chladné vztahy s otcem. Ten, coby notorický alkoholik, byl hrubý na svou ženu a děti často bil. Malého Johna často označoval jako “slabocha” a “maminčina mazánka” a dokonce mu řekl, že z něho roste “buzerant”.

V dospělosti byl poměrně oblíbený: pracoval jako poslíček s novinami, nebo vyjížděl k požárům či nehodám a pomáhal policistům a hasičům. To vše dělal pro svého otce, kterému to stejně bylo málo.Roku 1968 byl Gacy zatčen a obviněn ze zneužívání mladistvého Donalda Voorheesa. Sám Gacy se poté přiznal, že měl zneužít ještě dva mladíky a dívat se s nimi na porno filmy. Nakonec byl odsouzen na 10 let vězení. Ještě téhož dne podala Marlynn Gacyová žádost o rozvod. Gacy už svou ženu ani děti nikdy neviděl.Ve vězení se Gacy opět proměnil ve vzorného, pracovitého a aktivního člověka. Zdárně absolvoval zkoušky k získání diplomu na střední škole, vystudoval obor psychologie, pracoval ve vězeňské kuchyni a navíc podal návrh na zbudování minigolfu pro vězně.

Gacy byl po celý život pracovitým člověkem a na rozdíl od většiny jiných sériových vrahů to “dotáhl” poměrně daleko. Gacy si přivydělával i tím, že chodil na večírky či do nemocnic pobavit děti v převleku za klauna. Tohle dělal moc rád, dokonce vymyslel dvě různé postavy klaunů, jeden se jmenoval Pogo a druhý Patches. “Pogo byl ten šťastný,” vysvětloval později, “zatímco Patches byl poněkud vážnější klaun”.

Dne 2. ledna 1972 neměl Gacy co na práci. Jezdil svým autem po ulicích Chicaga, když na autobusové zastávce potkal 18letého Tima McCoye. Gacy na něho vzpomínal jako na “chlapce z autobusu”. Ten prý cestoval z Michiganu do Omahy. Gacy se McCoye zeptal, zdali nechce strávit noc v jeho bytě, a chlapec souhlasil. Oba v domě popíjeli a užili si spolu sex. Poté měli oba usnout a druhý den se měl McCoy probudit a jít do kuchyně, kde vzal nůž a šel ke spícímu Gacymu. Ten se probudil a rychle vyskočil z postele. Měla následovat drobná šarvátka, při které byl Gacy pobodán (na důkaz ukázal Gacy při výslechu jizvu na paži). Pak měl chlapci vytrhnout nůž z ruky a bodnout ho do hrudi, což ho mělo zabít. Gacy se přiznal, že ho jeho smrt vzrušila. Tělo poté vzal do sklepa a pohřbil v podlaze.O tři roky později, 29. července 1975, zmizel 17letý Gacyho zaměstnanec John Butkovitch. Gacy jeho zmizení odůvodnil tak, že mu vypršel nájem a odstěhoval se za sestrami do státu Arkansas. Ve skutečnosti byl Butkovitch unesen Gacym, znásilněn a mučen, nakonec uškrcen. Jeho tělo pak pohřbil vedle těla McCoye. Když se 2. března 1976 Gacy rozvedl s manželkou, padly jeho poslední zábrany. Zpočátku si své oběti začal vybírat mezi svými zaměstnanci (Godzik, Szyc), nakonec si je začal vybírat náhodně.Oběti lákal pod záminkou společnosti. Když vstoupily do jeho bytu, omámil je Gacy chloroformem, svázal, znásilňoval, mučil a nakonec zardousil, a to buď provazem nebo látkou.

Z 33 obětí přežily jen dvě, a to Robert Donnelly a Jeffrey Rignall. Oba muži se při procesu stali korunními svědky.

Robert Donnelly: Dne 31. prosince 1977 byl tento 19letý vysokoškolský student zastaven při cestě na autobus černým automobilem. Jeho řidič, (kterým byl samozřejmě Gacy) na něho zamířil pistolí a nutil ho nastoupit. U sebe doma ho pak omámil a mučil, také měli hrát ruskou ruletu (náboj byl slepý), a dívat se na homosexuální filmy, během kterých měl být Donnely opakovaně znásilněn. Gacy poté svého zajatce propustil se slovy: “Jestli půjdeš k policajtům, najdu si tě.” Donnelly na policii šel, ale vyšetřovatel věc odložil, protože se prý jednalo o tvrzení proti tvrzení.

Jeffrey Rignall: Tento 26letý muž se v březnu 1978 vrátil z dovolené na Floridě a měl namířeno do gay baru. Zastavil před ním černý vůz a jeho řidič Rignalla pozval do vozu na vykouření jointa. Po pěti minutách přiložil ke kouřícímu Rignallovi hadr napuštěný chloroformem. Odvezl ho domů, kde ho znásilňoval a mučil. Nad ránem pak jeho tělo odnesl do parku k pomníku Alexandera Hamiltona, kde ho nechal ležet.

Dne 13. prosince 1978 se ztratil 15letý chlapec Robert Piest. Ten po sobě zanechal vzkaz, že “jde na schůzku s podnikatelem Johnem Gacym, který mu prý dá novou práci, a že se vrátí brzy”. Ke Gacymu přijelo policejní auto a byla u něho provedena domovní prohlídka. Kromě osobních věcí byly nalezeny podezřelé předměty: prsten pro absolventa střední školy z roku 1975, řidičské průkazy cizích osob, pouta, oblečení moc malé pro Gacyho, stvrzenka z lékárny, kde Robert Piest pracoval, kazety s homosexuálními filmy a několik dalších věcí. Nakonec začali kopat ve sklepních prostorách a objevili asi třicítku lidských kostí a lidských ostatků. Gacy se na místě přiznal, že zabil 33 mladých mužů a chlapců. Někteří byli na sobě doslova nalepeni.Tělo Roberta Piesta však ve sklepě nalezeno nebylo. Gacy se přiznal, že jeho tělo hodil do řeky, protože ve sklepě již nebylo místo a údajně ho z pohřbívání bolela záda. Dokonce u soudu vtipkoval: “Nejsem vinen ničím horším, než že jsem provozoval bez povolení hřbitov”. Přesto byl Gacy uznán vinným ze všech 33 vražd i příčetným a odsouzen k trestu smrti prostřednictvím smrtící injekce. Během pobytu ve vězení se Gacy naučil malovat. Oblíbeným tématem byli klauni. Celkem vytvořil asi 30 obrazů. Jeho obrazy se na aukcích prodávaly až za 20 000 dolarů.

Dne 10. května 1994 byl Gacy v Menardově nápravném ústavu v Crest Hill v Illinois popraven. Když ulehl na lůžko a měl dostat smrtící injekci, personál musel vyměnit stříkačku, jedna z jehel totiž praskla. Gacy toho využil a pokusil se o útěk. Celá procedura tak trvala skoro 18 minut, přičemž obyčejná poprava smrtící injekcí trvá zhruba jen 4,5 minuty. Někteří lidé oslavovali jeho smrt, jeho poslední chvíle počítali stejně, jako se odpočítávají poslední sekundy starého roku. Gacyho poslední slova byla: “Polibte mi prdel”.

Hodnotit

2 Komentáře
nejlépe hodnocené
nejnovější nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
#JaroslavCrha
5 měsíci

Nerozumím tomu. Když manželka podala žádost o rozvod v roce 1968, proč se rozvedli až 1976 ? To jako 8 let se soudili nebo jak jako ?

20

Pivrncovi vtipy

Chycen při čórce za pazouru